HR-2HR-2
jakie zadania realizuje dział kadr

Dodane przez Olaf

Dział kadr ma do zrealizowania wiele różnorodnych działań, które mogą różnić się pomiędzy sobą w zależności od tego, jak duża jest firma oraz w jakiej branży pracuje. Wiele zadań jest jednak niezwykle uniwersalnych, a co za tym idzie, zupełnie niezależnych od profilu działania firmy. Na co trzeba się nastawiać, jeśli planuje się pracę jako kadrowa?

 

Najogólniej mówiąc, kadrowa zajmuje się takimi zadaniami, które związane są z koordynacją dokumentacji pracowniczej. Aby móc to robić w pełni profesjonalnie, musi znać wymogi stawiane przez ustawodawcę, jak również wewnętrzne regulaminy ustalone przez pracodawcę. Konkretnie dział kadr rozlicza czas pracy pracowników oraz prowadzi jego ewidencję. Nadzoruje sprawy związane z urlopami wypoczynkowymi, zdrowotnymi, czy też macierzyńskimi.

 

Kadrowa zatrudniona w większej firmie ma również za zadanie zarządzać systemami motywacyjnymi w firmie. Osoby w tym dziale często zajmują się także organizowaniem wszelkiego rodzaju szkoleń, imprez oraz wyjazdów integracyjnych. W ich zakresie zadań leży również zarządzanie wydatkami związanymi z premiami, bonusami oraz innymi tego typu płatnościami motywacyjnymi. Często odpowiada również za kontakt z przedstawicielami związków zawodowych oraz analizuje zapotrzebowanie na nowych pracowników w pozostałych działach firmy.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

jakie zadania realizuje dział kadr
Jakie zadania realizuje dział kadr?