HR-2HR-2
co powinna umieć każda kadrowa

Dodane przez Olaf

Kadrowa to ktoś, kto musi umieć zajmować się naprawdę wieloma różnorodnymi zadaniami, a co za tym idzie, powinna być bardzo wszechstronna. Szczególnie w mniejszych firmach wiele kadrowych jest traktowanych jak prawdziwi office menadżerowie. Trudno więc określić jednoznacznie, jakie umiejętności ma naprawdę dobra kadrowa. Są jednak takie rzeczy, których opanowanie będzie niezbędne, jeśli chcemy starać się o pracę w dziale kadr. Jakie to umiejętności?

Kadrowa to ktoś, kto musi mieć rozbudowaną wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekonomii, ale również prawa. Najważniejsze jest jednak to, jakie umiejętności praktyczne posiada. Powinna umieć sporządzać różnorodne umowy, sprawnie zarządzać różnorodną dokumentacją, szczególnie tę związaną z urlopami oraz wynagrodzeniami. Ze względu na to, że kadrowa pracuje głównie z innymi ludźmi, powinna być osobą otwartą oraz kontaktową. Przyda jej się również cierpliwość, która będzie niezbędna, kiedy przyjdzie do tłumaczenia wielu aspektów prawnych pracownikom firmy oraz innym interesantom.

 

Kadrowa powinna umieć rozliczać składki oraz prowadzić ewidencję godzin pracy pracowników. To w jej kompetencjach leży rozliczanie się z urzędami oraz zakładem ubezpieczeń. Dobra kadrowa to zatem osoba bardzo wszechstronna, ale też gotowa robić wiele powtarzalnych czynności.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

co powinna umieć każda kadrowa
Co powinna umieć każda kadrowa?