HR-2HR-2
kadrowa czy księgowa
  • 0

Dodane przez Olaf

Księgowa oraz kadrowa to podobnie brzmiące nazwy zawodów. Nie tylko jednak ich nazwa jest taka podobna. Są nimi zainteresowani zwykle również podobni ludzie. To zawody w dużej mierze przeznaczone dla absolwentów kierunków ekonomicznych, chociaż oczywiście wykonują je również osoby po innych kierunkach. Mimo podobieństw, różnice między tymi zawodami są jednak bardzo duże.

Który z nich lepiej wybrać, jeśli nie ma się doświadczenia w tego typu pracach?

Powszechnie panuje przekonanie, że kadrowa to zawód dla humanistów, podczas gdy księgową zostają osoby z wiedzą ekonomiczną. Rzeczywiście do obowiązków księgowej należy znacznie więcej liczenia, jednak kadrowa również musi mieć świadomość zagadnień związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, których zazwyczaj nie porusza się na studiach typowo humanistycznych. Znacznie łatwiej jednak znaleźć pracę w dziale kadr, jeśli do tej pory nie miało się do czynienia z żadną z tych dziedzin. Wdrożenie się w obowiązki księgowej może okazać się znacznie bardziej czasochłonne.

Faktem jest jednak, że kadrowa również musi umieć operować na liczbach. W obu tych przypadkach niezbędne jest pracowanie w arkuszach kalkulacyjnych. Oba zawody również wymagają orientacji w przepisach prawnych. Bez regularnego ich śledzenia trudno rzetelnie wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

kadrowa czy księgowa
Czy lepiej pracować jako kadrowa czy księgowa?