HR-2HR-2
kadrowa
 • 2

Dodane przez Olaf

Praca jako kadrowa to typowo biurowe zajęcie, które trudno jest wykonywać, jeśli nie lubi się pracować z ludźmi. Zadania kadrowej, chociaż jej praca może się wydawać typowym siedzeniem w papierach, jest bardzo powiązania z pomaganiem ludziom. Do jej zadań należy zajmowanie się kwestiami formalnymi związanymi z zatrudnieniem, urlopami, zwolnieniami oraz często szkoleniami. Do działu kadr często trafiają psychologowie lub osoby mające doświadczenie związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Dla kogo praca kadrowej okaże się ciekawa?

Praca w dziale kadr z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią pracować z ludźmi. Do kadrowych bardzo często zgłaszają się pracownicy z prośbą o wyjaśnienie jakiejś zawiłej kwestii prawnej związanej z pracą. W wielu firmach to właśnie kadrowe pośredniczą w sporach między przełożonymi a pracownikami. Muszą mieć one więc odpowiednio dużą wiedzę z zakresu prawa pracy. Rzadziej natomiast pracują z liczbami. Dział kadr jest zatem bardzo chętnie wybierany przez humanistów.

Praca w kadrach może być naprawdę ciekawa, jednak trzeba pamiętać, że duża jej część związana jest z pracą typowo biurową. To powoduje, że dla wielu osób szybko okaże się nudna. Jest też pracą bardzo odpowiedzialną. Wiele z dokumentacji, którymi zajmują się kadry, trafia poza wewnętrzne systemy firmy. Nie można więc zbyt często pozwalać sobie na pomyłki.

Olaf
O autorze Olaf
2 komentarze
 • Ania
  4:11 PM - 9 czerwca, 2022

  Oczywiście, że jest ciekawa. Kadrowa pracuje m.in. z ludźmi, a to zawsze jest ciekawe.

  • Olaf
   2:34 PM - 15 czerwca, 2022

   Tak. Praca z ludźmi jest ciekawa.

Zostaw komentarz

kadrowa
Czy praca jako kadrowa jest ciekawa?