HR-2HR-2
kadrowa
 • 6

Dodane przez Olaf

Można oczywiście stwierdzić, że każda praca jest na swój sposób stresująca. Jednak każdy zdrowo myślący człowiek wyróżni prace bardziej stresujące i prace będące mniejszym źródłem stresu. Na której liście znajdzie się posada kadrowej? Kadrowa jest osobą, która odpowiada za kwestie związane z pracownikami w firmie. Czasem nawet łączy się kwestie kadrowe i płacowe, a to generuje już znacznie więcej obowiązków i zwiększa odpowiedzialność.

Czy praca kadrowej to duży stres? Można powiedzieć, że tak. Wszystko zależy też od zakresu obowiązków danej pracownicy. Jeżeli jednak kadrowa odpowiada za to co dzieje się z pracownikami, wliczając w to przyjęcia i całe procedury rekrutacyjne z tym związane, obecności i nieobecności, urlopy, zwolnienia chorobowe, dokumentację personalną, która musi być prowadzona nienagannie, zgodnie z wymogami prawa pracy – sprawa robi się poważna i kadrowa ma ręce pełne roboty. Jest to praca odpowiedzialna.

Kompleksowa obsługa kadrowa i płacowa obejmuje też sprawy związane z odejściem pracownika z pracy, a zatem na przykład kwestię wypłacenia – bądź nie – odprawy. Trzeba też w odpowiednim czasie zastąpić odchodzącego pracownika i zorganizować przeszkolenie nowej osoby. Kiedy w firmie występują konflikty personalne, zwykle to od kadrowej będzie oczekiwało się zajęcia stanowiska i rozwiązania sporu.

Olaf
O autorze Olaf
6 komentarzy
 • Halina
  8:22 AM - 14 sierpnia, 2020

  wszystko zależy od atmosfery w pracy

 • Ola Tado
  11:15 AM - 19 sierpnia, 2020

  każda praca jest stresująca, trzeba tylko umieć sobie poradzić w każdej sytuacji

 • Franczeska
  7:11 PM - 23 września, 2020

  życie jest stresujące

 • Kalina
  4:05 PM - 2 listopada, 2020

  Pewnie że jest stresująca, jak każda praca. Najważniejsze to sobie radzić w stresujących sytuacjach

 • Malina
  1:14 PM - 2 czerwca, 2022

  O tak zgadzam się. W każdej pracy są stresujące sytuacje.

  • Olaf
   8:31 PM - 7 czerwca, 2022

   Oczywiście 🙂

Zostaw komentarz

kadrowa
Czy praca kadrowej jest stresująca?