HR-2HR-2
dlaczego warto zlecić prowadzenie kadr zewnętrznej firmie

Dodane przez Olaf

Coraz więcej firm w dzisiejszych czasach decyduje się na to, aby zrezygnować ze stanowiska kadrowej. Umożliwiają to bowiem zewnętrzne firmy, które przejmują na siebie obowiązki działu kadr. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Niektórzy jednak wciąż obawiają się dokonać takiego wyboru. Dlaczego warto się przekonać do zlecenia tych działań poza firmę?

 

Kadrowe, które pracują w firmach zewnętrznych, są doskonale wyspecjalizowane w swojej dziedzinie. Firmy takie nie mogą sobie pozwolić na wystąpienie błędów, które mogłyby narazić je na pojawienie się negatywnych opinii niezadowolonych klientów. Zlecając takiej firmie prowadzenie działu kadr, masz pewność, że będzie ona robić to dokładnie. Przejmie ryzyko, którym jesteś obarczony Ty, jeśli masz wewnętrzny dział kadr.

 

Firma zewnętrza, która zatrudnia kadrowe, bierze na siebie konieczność wyszkolenia pracowników. Nie będziesz więc musieć zawracać sobie tym głowy w Twoim przedsiębiorstwie. Częste zmiany w prawie powodują, że takie doszkalanie jest częste oraz kosztowe. Możesz w ten sposób uniknąć niepotrzebnych wydatków. Skorzystanie z oferty firmy zewnętrznej, jest również dobrym wyjściem, jeśli sprawy kadrowe zajmują stosunkowo mały obszar działalności Twojej firmy. Być może bowiem nie ma wystarczająco dużo zadań dla kadrowej na pełen etat, a znalezienie pracownika na jego część może być utrudnione.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

dlaczego warto zlecić prowadzenie kadr zewnętrznej firmie
Dlaczego warto zlecić prowadzenie kadr zewnętrznej firmie?