HR-2HR-2
praca kadrowej
 • 6

Dodane przez Olaf

Kadrowa to specjalistka, która może wykonywać swój zawód na kilka sposobów. Część kadrowych spędza swój dzień głównie w dokumentacji. Skupiają się one na tym, żeby wszystkie sprawy formalne dotyczące pracownika była odpowiednio prowadzone. Zajmują się więc tworzeniem umów, rozliczaniem urlopów oraz zgłaszaniem stanu pracownika do odpowiednich urzędów.

W nowocześniejszych firmach rola kadrowej jednak się zmienia. Nie ma być ona tylko od zajmowania się papierologią, ale powinna bardziej interesować się pracownikiem. Na takie stanowiska coraz częściej zatrudniane są więc osoby z wykształceniem psychologicznym. Oczywiście dzisiejsze obowiązki kadrowej nie polegają jednak na tym, żeby prowadzić terapię pracownikom. Umiejętności miękkie oraz rozumienie zagadnień międzyludzkich jest jednak dla niej nie tylko wsparciem w pracy, ale coraz częściej koniecznością.

W praktyce kadrowa zajmuje się bardzo często mediowaniem między pracownikami a pracodawcami. Sprawdza, czy firma działa zgodnie z prawami pracownika, na przykład czy przestrzegane są odpowiednie godziny pracy oraz prawa związane z urlopem. Dobra kadrowa powinna również angażować się w działania związane z wdrażaniem nowych pracowników do pracy. Często to również ona interweniuje, jeśli pojawiają się jakieś konflikty wymagające wsparcia osoby postronnej.

Olaf
O autorze Olaf
6 komentarzy
 • Ania
  10:52 AM - 1 września, 2020

  dobra kadrowa to skarb w każdej firmie

 • DANUTA
  1:22 PM - 10 września, 2020

  UMIEJĘTNOŚCI INTERPERSONALNE TO PODSTAWA W TYM ZAWODZIE. DO LAMUSA ODSZEDŁ STEREOTYP PANI, KTÓRA SIEDZI TYLKO W PAPIEROLOGII

 • Ania
  8:07 PM - 12 listopada, 2020

  Danuta zgadzam się

 • DARIA
  2:07 PM - 28 grudnia, 2020

  Dzisiaj to programy komputerowe znacznie ułatwiają pracę

 • Jola
  12:46 PM - 17 sierpnia, 2022

  Kadrowa powinna znać się na psychologii.

  • Olaf
   12:38 PM - 22 sierpnia, 2022

   Rzeczywiście znajomość zagadnień z zakresu psychologii pomaga w pracy na stanowisku kadrowej.

Zostaw komentarz

praca kadrowej
Jak wygląda praca nowoczesnej kadrowej?