HR-2HR-2
obowiązki kadrowej

Dodane przez Olaf

Kadrowa to bardzo ważne stanowisko w każdej dużej firmie. To ona wykonuje obowiązki dotyczące pracowników. Dzieje się tak jednak zwykle w większych przedsiębiorstwach, ponieważ w mniejszych równie prężnie działa księgowa. Tym razem ona przejmuje takowe obowiązki i nie ma w tym nic dziwnego.

Obowiązki kadrowej

Najczęściej do obowiązków kadrowej należy dbanie o zatrudnienie i wynagradzanie pracowników z innych działów. Głównie w gestii księgowej leży sporządzanie wszelkich umów o pracę, a także oświadczeń o ich rozwiązaniu. To ona jest odpowiedzialna za wypełnianie świadectw pracy. Dzięki niej również pracownicy dostają przydział urlopowy, a także wypłaty. Oblicza ona wynagrodzenia, jeżeli w firmie nie ma zatrudnionego specjalisty ds. płac.

Kadrowa prowadzi także ewidencję czasu pracy i akta osobowe. Posiada ogromną wiedzę, którą codziennie wykorzystuje w praktyce. Powinna posiadać wykształcenie wyższe kierunkowe, a także ukończyć inne, dopełniające kursy. Zwłaszcza, że musi być na bieżąco z tematami związanymi z księgowością. Jest to więc bardzo ważna praca, nie zawsze doceniania przez właścicieli firm. Prowadzenie kadr w końcu może sprawiać poważny problem, szczególnie na samym początku pracy. W dzisiejszych czasach kadrowa jest jednak niezwykle potrzebna w przedsiębiorstwie. Warto więc kształcić się w tym kierunku.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

obowiązki kadrowej
Jaki jest zakres obowiązków kadrowej?