HR-2HR-2
kadrowa
  • 0

Dodane przez Olaf

Specjalista ds. kadr i płac, czyli zawód potocznie nazwany kadrową. To wielozadaniowy pracownik, który potrzebny jest niemal w każdej firmie. Osoby pełniące zakres obowiązków kadrowej zazwyczaj zatrudniane są w przedsiębiorstwach, gdzie pracuje więcej niż 10 osób.

Liczba i dokładny rodzaj pełnionych obowiązków kadrowej może się różnić w zależności od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej ze względu na przepisy prawne. Kadrowa może zostać zatrudniona w wielu sektorach. Na przykład w sektorze z branży budowlanej, produkcyjnej, transportowej, spożywczej, gastronomicznej, motoryzacyjnej oraz w wielu innych. Wszędzie tam, gdzie zespół firmy liczy więcej niż 10 osób zdecydowanie potrzebne jest stanowisko specjalisty ds. kadr i płac.

Z właścicieli takich działalności gospodarczych zejdzie zdecydowanie wiele obowiązków, które powinna pełnić osoba o odpowiednim doświadczeniu i o odpowiednim wykształceniu.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku przede wszystkim zajmuje się zarządzaniem dokumentacją pracowników. Między innymi wnioskami o urlop, zwolnieniami lekarskimi i innymi podobnymi dokumentami. Jednak rzeczywistość pokazuje, iż zakres obowiązków, jakie pełni kadrowa jest znacznie szerszy niż jedynie prowadzenie akt osobowych. Zawód ten wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością służbową i prawną. Znajomość prawa pracy jest niezwykle kluczowa, pełniąc obowiązki kadrowej.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

kadrowa
Kadrowa – gdzie może pracować?