HR-2HR-2
rozmowa o pracę

Dodane przez Olaf

W wielu firmach to kadrowa zajmuje się załatwianiem spraw związanych z zatrudnianiem pracowników. Bierze udział w rekrutacjach oraz pomaga wdrożyć się w pracę w pierwszych dniach w firmie. Jednak również ona musi przejść swój proces rekrutacji, żeby móc się zajmować wspomnianymi wyzwaniami. Aby odpowiednio przygotować się do rekrutacji, kadrowa powinna zastanowić się nad tym, jakie pytania mogą paść w jej czasie.

Jakie to mogą być pytania?

Kadrowa na pewno będzie pytana o jej wcześniejsze doświadczenia. Musi więc umieć o nich opowiadać. Powinna więc rozumieć, jaką rolę spełniała w poszczególnych zadaniach oraz nie umniejszać swoich osiągnięć. Rozmowa o pracę jest tym miejscem, w którym warto wprost mówić o tym, co się udało w życiu zawodowym. W czasie rozmowy mogą paść również pytania o wady i zalety kadrowej jako pracownika. Powinna ona bez problemu sobie z nimi poradzić, gdyż zwykle sama zadaje takie pytania kandydatom do pracy.

Rozmowa kwalifikacyjna potrafi być bardzo stresująca. Warto więc przed nią spędzić spokojnie czas i zrelaksować się. Dzięki temu w czasie samej rozmowy będzie łatwiej odpowiadać na pytania oraz zaprezentować się z najlepszej strony. Na rozmowę warto iść bez nadmiernych oczekiwań oraz ambicji. Można potraktować ją jako sposób na poznanie się obu stron oraz określenie, czy na pewno sprawdzimy się w takiej pracy.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

rozmowa o pracę
Na jakie pytania w czasie rekrutacji powinna się nastawić kadrowa?