HR-2HR-2
umiejętności miękkie
  • 0

Dodane przez Olaf

Kadrowa to dość popularny zawód, który chce wykonywać wiele osób. To powoduje, że nie tak łatwo przejść rekrutację na takie stanowisko. Podczas rozmowy zdecydowanie trzeba się czymś wyróżnić spośród kandydatów. Kartą przetargową w rozmowach z rekruterem zwykle okazują się umiejętności miękkie.

Dlaczego naprawdę warto je rozwijać?

Kadrowa w swojej pracy regularnie spotyka się z ludźmi. Do jej zadań należy zwykle rozwiązywanie problemów pracowników związanych z podjętą pracą. Odpowiada ona za zarządzanie dokumentacją związaną z zatrudnieniem, urlopami czy zwolnieniami. Musi umieć odpowiedzieć na wiele zagadnień, które martwią niejedną osobę. Zdarza się, że ludzie przychodzą do niej w bardzo różnych nastrojach. To powoduje, że musi umieć poradzić sobie w różnych warunkach. Umiejętności miękkie bardzo przydają się, żeby łatwiej porozumiewać się z innymi.

W czym dokładnie umiejętności miękkie mogą pomóc kadrowej? Przede wszystkim pomagają w bardziej zrozumiały sposób przekazywać informacje. Lepsza komunikacja wynika również z pogłębionej empatii, która pozwala dokładniej zrozumieć potrzeby pracowników. Dzięki kompetencjom miękkim kadrowa dużo szybciej ma szansę zażegnać pojawiające się konflikty. Rozwijanie się w tym obszarze to również dobry sposób na awansowanie na stanowisko kierownicze w dziale HR.

Olaf
O autorze Olaf
Brak komentarzy

Zostaw komentarz

umiejętności miękkie
Umiejętności miękkie na stanowisku kadrowej